RSS 2.0   Сделать стартовой   Добавить в избранное
· Головна
· Керівництво
· Передача показників водомірів
· Галерея
· Архів статей
· Каталог посилань
· Каталог файлів
· Інформація для абонента
· Пошук на сайті
· Саме популярне
· Статистика сайту
· Додати новину
· Адміністрація

Наші послуги
· Нормы
· Телефони та реквізити
· Розпорядок роботи абон. відділу
· Відключення боржників
· Нормативно-правова база
· Оформлення житлових субсидій
· Нормативно-правова база - стар.
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Тарифи 2018
· Тарифи в інших країнах
· Тарифи в інших містах України
· Динаміка централізованого водопостачання
· Динаміка централізованого водовідведення
· Складові тарифів
· Тариф на централізоване водопостачання
· Тариф на централізоване водовідведенення
· Методика виконання нарахувань при зміні тарифу
· Додаткові послуги
· Публічна інформація
· Заборгованість з оплати спожитих послуг
· Інвестиційна програма 2017
· Інвестиційна програма 2018
· Антикорупційна програма
· Фінансові звіти
· Мета та цілі діяльності підприємства
· Управління ризиками
· Статут
· Генеральний директор
· Рішення фонду комунального майна
· Правила користування каналізацією
· Річний інвестиційний план на 2019 рік

Оберіть мову інтерфейсу:

Для розміщення кнопки-посилання на наш сайт

Миколаївводоканал

розмістить у себе наступний кодПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Верховна Рада України

МiнЖКГ
Миколаївська Міська Рада

МиколаївГАЗ

Приват24
ПриватБанк - Быстро оплатить

Rambler\'s Top100 Rambler\'s Top100 [Valid RSS]
Субсидии
Розмістив 23/11/2016 presscenter

ГКП Николаевводоканал Відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій
 
 
Запитання:
 
Які строки виконання розрахунків для призначення житлової субсидії?
Яким чином людині оскаржити бездіяльність органів влади, які затягують з призначенням субсидії ?
 
Відповідь:
 
Рішення про призначення (непризначення) субсидії повинно прийматися протягом десяти днів після подання заяви та отримання усіх необхідних відомостей на запит від інших державних органів і організацій.
 
Ви можете звернутися зі скаргою на дії чи бездіяльність місцевого органу соціального захисту до органу влади, якому він підпорядковується. Зокрема, якщо не призначив субсидію районний орган соціального захисту, ви можете звернутися до керівництва районної держадміністрації чи виконавчого комітету міської ради. Далі можна звернутися до обласного управління або департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.
 
Також Ви маєте можливість захистити свої права у судовому порядку.
 
Запитання:
 
Чи має право на отримання житлової субсидії особа, яка фактично проживає у будинку, але не зареєстрована у ньому?
Дана людина 3 роки проживала у незареєстрованому шлюбі з власником будинку, 4 місяці тому власник помер. Є спадкоємець за заповітом, який подав заяву про прийняття спадщини, але даний спадкоємець проживає і зареєстрований за іншою адресою.
Хто у цьому випадку має подавати документи на призначення субсидії - особа, що фактично проживає у будинку, чи спадкоємець?
 
Відповідь:
 
Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.6), субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
 
В окремих випадках, на підставі рішення комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла.

Запитання:
 
Мне была назначена субсидия с октября. Документы подавала в ноябре, решение получила 15.12.2015. За октябрь-ноябрь заплатила по обычным тарифам без учета субсидии, соответственно, образовалась переплата. Вопрос: мне нужно платить ежемесячный обязательный платеж, или начинать платить, когда исчерпается сумма переплаты ?
 
Відповідь:
 
Ви можете використовувати суму переплати для оплати послуг, зокрема, не платити обов’язковий платіж або сплачувати обов’язковий платіж частково, доки не вичерпається сума переплати. Потрібно лише стежити, щоб не утворилась заборгованість.
 
Запитання:
 
Чи законно при оформленні субсидії вимагають довідки                                   (газ,вода,світло).
 
Відповідь:
 
Відомості від постачальників послуг органи соціального захисту повинні отримувати самостійно. Інформацію постачальники послуг мають надати у п’ятиденний строк з дня отримання запиту від органу соціального захисту. Відповідно, ніяких довідок не мали права вимагати! У переважній більшості випадків, ви маєте подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати.
 
Запитання:
 
Прописали новонароджену дитину в квартирі і нам повідомили що автоматично буде знята субсидія. Підкажіть будь ласка подальші дії,і чи буде субсидія нарахована знову.
 
Відповідь:
 
У разі зміни у складі зареєстрованих у квартирі осіб, ви маєте протягом місяця повідомити про це орган соціального захисту, який призначав субсидію.
 
Після отримання такого повідомлення управління соціального захисту має сформувати запити з метою отримання уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість комунальними послугами і виконати перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення. При цьому буде враховано збільшення складу сім'ї і відповідно збільшені соціальні норми користування житлово-комунальними послугами для сім'ї.
 
Також Ви можете подати нову заяву і декларацію. На підставі цих даних орган соціального захисту призначить Вам субсидію на новий термін (12 місяців), з урахуванням збільшення складу сім'ї і на збільшені соціальні норми користування житлово-комунальними послугами. Але при цьому будуть враховані нові дані про доходи членів домогосподарства.
 
Запитання:
 
Чому немає можливості в інтернеті дізнатися про результат надання субсидій ? Дуже незручно тратити час, щоби почути що інформації ще немає.
 
Відповідь:
 
Форми та способи інформування громадян про призначення/непризначення субсидій визначаються місцевими органами соціального захисту. Але варто зазначити, що зараз Міністерство соціальної політики працює над створенням сучасної інформаційної системи надання субсидій.
 
 Запитання:
 
Имеет ли право на получение субсидии иностранец с постоянным видом на жительство?
 
Відповідь:
 
Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій не встановлює обмежень щодо громадянства при наданні субсидій. Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. В окремих випадках субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла.
 
Для призначення субсидії необхідно подати заяву та декларацію про доходи і витрати. У Декларації вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, дати народження, серії і номера паспорта, ідентифікаційного номера таких осіб.
 
 
        
 
Запитання:
 
Громадянин звертається за призначенням субсидії у 2016 році, протягом 12 місяців, що передують місяцю звернення, здійснив оплату послуг з ремонту квартири та оплати навчання, зокрема у вересні 2015 р. на суму 10 тис. грн., в жовтні 2015 р. на - 25 тис. гри., та в січні 2016 р. на 17 тис. грн. Суми на дату оплати не перевищували 50 тис. грн., але загальна сума витрат протягом 12 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, складає 52 тис. грн. Чи призначається субсидія на загальних підставах?
 
Відповідь:
 
Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом                      12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальни¬ми послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Ураховуючи, що у наведеному запитанні оплата послуг кожного разу не перевищувала 50 тис. гривень, субсидія призначається на загальних підставах.
 
Запитання:
        
Якщо в термін дії субсидії була здійснена покупка більше 50000 грн., з якого часу припиняється субсидія?
Субсидію призначено на період грудень 2015 року - листопад 2016 року. Отримувач субсидії здійснив витрати на суму понад 50 тис. гривень (16.05.2016 придбав автомобіль). Яким чином це вплине на отримання субсидії?
 
Відповідь:

Нормативними актами з питань надання житлових субсидій не передбачено припинення надання субсидії у разі здійснення купівлі товарів на суму більше 50 тис. гривень. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін. У такому випадку субсидія на наступний термін може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
 
Запитання:
 
Чи має право на призначення субсидії сім’я, яка придбала квартиру у кредит (сума кредиту 100 тис. грн.)?
 
Відповідь:

Якщо домогосподарство здійснило купівлю в кредит, при визначенні його права на субсидію ураховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріапьно-побутових умов проживання.
 
Порядок врахування доходів визначений Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами)
 
Запитання:
 
Хочу продати житло (подарувати, оформити спадщину), а в мене є субсидія. Чи треба повертати її в повному розмірі ?
 
Відповідь:
 
Субсидія є безповоротною державною допомогою. І повертати кошти з субсидії при продажу, даруванні житла не треба. Але державну допомогу треба буде повернути, якщо людина задекларувала недостовірні дані, що з’ясувалося фіскальною службою вже після повторної перевірки, або не повідомила про обставини, які можуть вплинути на розмір субсидії та право на неї.
 
Запитання:
 
Який дохід враховується при призначення субсидії ?
 
Відповідь:

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
 
Запитання:
 
Який дохід не враховується при призначення субсидії ?
 
Відповідь:

До сукупного доходу не враховується:
-         частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
-          частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
-         одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;
-         державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
-         щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
-         сплачені особою аліменти;
-         доходи від розміщення депозитів;
-         оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;
-         допомога громадських та благодійних організацій;
-         допомога на поховання;
-         одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;
-  вартість безоплатно отриманих санаторно – курортних путівок, протезно – ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
   - суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків. 
 
Чи входить до сукупного доходу при призначенні субсидії відшкодування по кредиту по Державній програмі з енергозбереження «Тепла оселя», що становить 70 % від суми кредиту?
Отримувач субсидії скористався програмою пільгового кредиту на утеплення житла, встановлення вікон і т.д. Чи буде сума кредиту, яка повертається державою, включатися до сукупного доходу заявника?
 
Відповідь:

Сума кредиту, яка відшкодовується державою відповідно до Державної програми з енергозбереження, не включається до сукупного доходу при призначенні житлової субсидії.

Що стосується визначення права на отримання субсидії у разі здійснення купівлі товарів на умовах кредиту, то розглядається сума першого внеску.
Якщо сума першого внеску при купівлі товарів у кредит перевищує                50 тис. грн., то субсидія, як виняток, може бути призначена на підставі рішення комісії. Такі рішення приймаються, виходячи з конкретних обставин, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов             домогосподарства.
 
 
Запитання:
Який дохід враховується працездатним особам, що не працюють ?
 
Відповідь:
Якщо середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або відсутні доходи, але особа навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.
 
   Якщо середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла                   18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.
 
Якщо відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід  визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.
В окремих випадках за рішенням комісій, для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.
 
Запитання:
 
Як враховувати дохід у вигляді заробітної плати, якщо заявник працює на 0,5 ставки ?
Відповідь:

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів, без урахування податку з доходів фізичних осіб. Якщо при цьому середньомісячний дохід особи протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, залишається меншим від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід на рівні  прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
 
Запитання:
Чи враховується в дохід допомога на дітей, які перебувають під опікою (піклуванням)?
 
Відповідь:

Так, враховується. Не враховується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка надається відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної  допомоги  на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 81.
 
Запитання:
 Сім’я у травні 2016 року звернулася за субсидією, однак отримала повідомлення про призначення субсидії в розмірі «0» грн. З жовтня з початком опалювального періоду значно підніметься плата за житлово-комунальні послуги. Чи потрібно таким сім’ям повторно подавати документи для призначенням субсидії на опалювальний період?
 
 
Відповідь:
 
Ні. Повторно звертатися не потрібно. З початком опалювального періоду таким сім’ям буде проведено перерахунок розміру субсидії автоматично, без додаткового звернення.
Також звертаємо увагу, що субсидія призначається до закінчення опалювального періоду (тобто до квітня відповідного року), але не довше ніж на 12 місяців.
 
Якщо термін призначеної субсидії закінчився — таким сім’ям також                не потрібно звертатися до управлінь соціального захисту на подавати будь-які документи (винятками є зміна складу сім’ї або здійснення покупки одним з членів сім’ї на суму, що перевищує 50 тис. грн — в цьому разі протягом місяця про вказані обставини необхідно поінформувати управління соціального захисту населення).
 
Крім того, при кожному підвищенні тарифів на оплату житлово-комунальних послуг розмір субсидії буде перераховано автоматично управліннями соціального захисту населення.
 
При цьому розмір обов’язкового відсотка платежу сім’ї у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами не зміниться. Тобто розмір плати, які здійснює сім’я за спожиті послуги, не підвищиться.
 
Запитання:
 
Яким сім’ям з числа одержувачів субсидії необхідно повторно звертатися з заявою та декларацією до управлінь соціального захисту населення для продовження терміну надання субсидії?
 
Відповідь:
 
Після закінчення терміну дії субсидії для її продовження необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення наступним категоріям сімей:
 
   — сім’ям, яким призначена субсидія на підставі договору оренди чи найму житла;
   — сім’ям, яким  була призначена субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу;
   — сім’ям, яким в опалювальний період 2015/2016 років субсидія була призначена у «0» розмірі.
 
Запитання:
 
Сім’я не зверталася за призначенням субсидії. Однак, у зв’язку з підвищенням тарифів планує подати заяву та декларацію для оформлення субсидії. У який термін необхідно подати документи?
 
Відповідь:
 
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг призначається з місяця звернення за її призначенням.
 
У разі звернення із заявою  про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
 
При зверненні громадянина за призначенням субсидії в неопалювальний період, розрахунок розміру субсидії на опалювальний період проводиться управлінням соціального захисту населення автоматично, без додаткового звернення.
 
Враховуючи викладене, з метою своєчасного призначення субсидії на опалювальний період рекомендуємо вже зараз звертатися до управління соціального захисту населення.
 
Іншим сім’ям для продовження терміну надання субсидії звертатися не потрібно.
 
За матеріалами 
Департаменту праці та
соціального захисту населення 
Миколаївської міської ради Підготувати сторінку для друку Підготувати сторінку для друку


 
Пов'язані теми

ГКП НиколаевводоканалГКП Николаевводоканал

Web site engines code is Copyright © by PHP-Nuke. Theme Махнач П. Троцкий В.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.40 секунди