RSS 2.0   Сделать стартовой   Добавить в избранное
· Головна
· Керівництво
· Передача показників водомірів
· Галерея
· Архів статей
· Каталог посилань
· Каталог файлів
· Інформація для абонента
· Пошук на сайті
· Саме популярне
· Статистика сайту
· Додати новину
· Адміністрація

Наші послуги
· Нормы
· Телефони та реквізити
· Розпорядок роботи абон. відділу
· Відключення боржників
· Нормативно-правова база
· Оформлення житлових субсидій
· Нормативно-правова база - стар.
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Тарифи 2018
· Тарифи в інших країнах
· Тарифи в інших містах України
· Динаміка централізованого водопостачання
· Динаміка централізованого водовідведення
· Складові тарифів
· Тариф на централізоване водопостачання
· Тариф на централізоване водовідведенення
· Методика виконання нарахувань при зміні тарифу
· Додаткові послуги
· Публічна інформація
· Заборгованість з оплати спожитих послуг
· Інвестиційна програма 2017
· Інвестиційна програма 2018
· Антикорупційна програма
· Фінансові звіти
· Мета та цілі діяльності підприємства
· Управління ризиками
· Статут
· Генеральний директор
· Рішення фонду комунального майна
· Правила користування каналізацією
· Річний інвестиційний план на 2019 рік

Оберіть мову інтерфейсу:

Для розміщення кнопки-посилання на наш сайт

Миколаївводоканал

розмістить у себе наступний кодПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Верховна Рада України

МiнЖКГ
Миколаївська Міська Рада

МиколаївГАЗ

Приват24
ПриватБанк - Быстро оплатить

Rambler\'s Top100 Rambler\'s Top100 [Valid RSS]
Про результати діяльності МінЖКГ протягом 100 днів роботи Кабміну
Розмістив 01/07/2010 taras

ГКП Николаевводоканал

Удосконалення програми реформування

З метою впровадження системних реформ у житлово-комунальному господарстві та на виконання Указу Президента України від 26.02.2010 № 273/2010 «Про утворення комітету з економічних реформ», Міністерством забезпечено діяльність робочої підгрупи «Реформа житлово-комунального господарства» робочої групи «Регіональний економічний розвиток» Комітету з економічних реформ при Президентові України. Під час роботи робочої групи підготовлено блок «реформування житлово-комунального господарства» у Програмі економічних реформ України на 2010 – 2014 роки та підготовлено план-графік впровадження у 2010 – 2014 роках реформи житлово-комунального господарства.

Пунктом 8 статті 74 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік» Мінжитлокомунгоспу як головному розпоряднику бюджетних коштів передбачено виділення коштів зі Стабілізаційного фонду в обсязі 1,1 млрд. грн. для реалізації:

- Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки;

- Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006 – 2020 роки.

З метою поєднання зусиль для досягнення мети реформування житлово-комунального господарства України, поліпшення співпраці з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, Мінжитлокомунгоспом підписано Меморандуми про співробітництво Міністерства з Луганською (20 травня 2010 року), Львівською (27 травня 2010 року) та Харківською (24 червня) обласними державними адміністраціями.

Найближчим часом планується підписання аналогічних меморандумів з АР Крим та іншими регіонами. Зазначені меморандуми передбачають впровадження заходів для покращення водопостачання, водовідведення, теплопостачання та утримання житлового фонду у регіонах України.


Законопроектна та нормотворча діяльність

1.На виконання зазначеної Програми реформування, Міністерством разом з профільним комітетом Верховної Ради України підготовлено до другого читання проект Житлового кодексу та проект Закону України «Про особливості передачі в оренду та концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності».

2. Розроблено проекти законів:

- Закону України «Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України». Законопроектом передбачено утворення незалежного регуляторного органу на який покладатимуться функції з регулювання діяльності суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках в галузі тепло-, водопостачання та водовідведення.

- Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію». Метою цього законопроекту є забезпечення додержання дисципліни енергопостачання та поліпшення розрахунків за спожиті енергоносії, стабілізація функціонування підприємств житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу України. Законопроект дає змогу закріпити на законодавчому рівні запровадження розподільчих рахунків при проведенні розрахунків підприємствами теплоенергетики та водопостачання за спожитий газ та електричну енергію. Листом Мінжитлокомунгоспу від 28.05.2010 №7/10-5125 законопроект направлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади;

- Закону України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги». Законопроектом передбачається внести зміни до статті 2 Закону України «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги», передбачивши, що дія цього Закону завершується 1 січня 2011 року. При цьому визначивши, що нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюватиметься на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року. Листом від 27.05.2010 №7/10-5044/1 законопроект направлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади.

3. Розроблено проекти постанов:

- постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води і Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення». Проектом передбачається створити умови для широкого залучення інвестиційних коштів у сферу централізованого водопостачання і водовідведення, централізованого теплопостачання, розширити можливості акумулювання коштів для реалізації інвестиційних заходів, захистити інтереси інвестора шляхом запровадження механізмів забезпечення окупності та відшкодування вкладених коштів. Зазначений проект направлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади та галузевих асоціацій.

- постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води і Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення». Проектом передбачений механізм коригування тарифів на житлово-комунальні послуги залежно від зміни цін/тарифів на енергоносії та збільшення рівня мінімальної заробітної плати.

Зазначений проект постанови попередньо опрацьовано з Асоціацію міст України та найближчим часом буде направлено на погодження до усіх зацікавлених центральних органів виконавчої влади;

- постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Метою цього нормативно-правового акту є удосконалення механізму формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та врегулювання проблемних питань, що виникли при практичній реалізації Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529. Наразі проект постанови направлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади.


Сприяння створенню ефективного власника житла та запровадження нових форм управління житлом

Одним з головних завдань Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки» є створення ефективного власника житла.

З цією метою Мінжитлокомунгосп ініціював виділення коштів з державного бюджету на надання державної підтримки для реалізації інвестиційних проектів з:

- технічного переоснащення та капітального ремонту житлових будинків (зданих в експлуатацію до 1 січня 1989 року), в яких утворюються нові або уже функціонують ОСББ – 110 000,00 тис. грн;

- технічного переоснащення ліфтового господарства житлових будинків, в яких функціонують ОСББ – 45 000,00 тис. грн.;

- технічного переоснащення житлових будинків (встановлення засобів обліку та регулювання споживання води громадянами, які отримують передбачені законодавством пільги, компенсації та субсидії з оплати холодної та гарячої води) , в яких функціонують ОСББ – 20 000,00 тис. грн.

Крім того, запроваджено реалізацію пілотних проектів, зокрема:

- реалізація пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, спрямованих на удосконалення системи управління житловим фондом, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, у тому числі щодо впровадження альтернативних джерел енергії та видів палива – 140 000,00 тис. грн.;

- енергозбереження, розвиток та реконструкція систем теплопостачання – 200 000,00 тис. грн.


Розвиток енергозбереження та підвищення енергоефективності в ЖКГ

З метою розв’язання проблеми підвищення енергоефективності використання та зменшення споживання енергоресурсів, зокрема природного газу, розширення обсягів використання електроенергії для опалення житлових і громадських будинків і споруд, збільшення обсягів і сфери застосування нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, використання інноваційних технічних, технологічних та організаційних рішень та на виконання Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010-2014 рр. cформовано та погоджено з Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів План заходів щодо виконання зазначеної програми.

На виконання доручень Уряду щодо підготовки Плану дій з підвищення енергоефективності України на 2010-2015 роки, відповідальним виконавцем якого визначено НАЕР, Міністерство сформувало та направило до НАЕР Перелік енергоефективних проектів у галузі житлово-комунального господарства на 2010-2015 роки, на суму 73,51 млн. дол. США. За інформацією НАЕР, зазначений перелік подано на розгляд до Світового банку.

З метою реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243, сформовано та надіслано до НАЕР Перелік проектів, на 2010 рік, які претендують на бюджетне фінансування заходів зазначеної Програми, а саме: до розділу «Впровадження когенераційних технологій», на суму 2193,65 млн. грн., з скороченням споживання природного газу на 257,45 млн.м3 та до розділу «Проведення санації житлових будинків та будівель бюджетних установ», на суму 100,59 млн. грн., з скороченням споживання природного газу на 0,977 млн.м3

Нині за пропозиціями, отриманими від регіонів, формується перелік інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві для підтримки вже існуючих проектів та подальшої реалізації пілотних ініціатив за відповідними напрямками.

З метою технічного переоснащення підприємств комунальної теплоенергетики, впровадження заходів з енергозбереження та зменшення споживання природного газу на 30%, Мінжитлокомунгосп координує, розглядає та погоджує Регіональні програми модернізації систем теплопостачання та схем теплопостачання населених пунктів України. Нині робота по розробці зазначених Регіональних програм майже завершена в усіх регіонах.


Забезпечення населення якісною питною водою

Мінжитлокомунгоспом приділяється значна увага безперебійному забезпеченню населення України якісною питною водою. Для цього Міністерством спільно з Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями опрацьовано проблемні питання регіонів у сфері централізованого водопостачання та водовідведення і концептуально визначено шляхи їх вирішення, а саме:

  • здійснення реконструкції водопровідних насосних станцій,

  • будівництва станцій знезалізнення, впровадження новітніх технологій очистки питної води на водопровідних станціях для окремих населених пунктів;

  • будівництва колективних установок доочищення питної води, які можуть забезпечувати повною мірою якісною питною водою дошкільні, шкільні та лікувальні заклади, села і селища з невеликою чисельністю населення або частково - райони, мікрорайони міст.

На даний час місцевими органами влади визначаються переліки об’єктів, на яких можуть бути виконані зазначені роботи у 2010 році за рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів.


24 червня відбулося виїзне засідання колегії Мінжитлокомунгоспу у м. Харкові з розгляду питання «Про результати виконання Загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006-2020 роки» та відповідних регіональних програм у 2006-2009 роках».

Міністерством визначено першочергові заходи з удосконалення нормативно-правової бази у сфері водопостачання та водовідведення на 2010 рік шляхом розроблення нових та коригування діючих актів законодавства.

Зокрема, це проекти Законів України: «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006-2020 роки» в частині коригування строків виконання та обсягів фінансування заходів Програми; «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» стосовно удосконалення механізмів ліцензування та тарифоутворення у цій сфері тощо. Накази Мінжитлокомунгоспу про Порядок розроблення та затвердження технологічних нормативів використання питної води підприємствами житлово-комунальної сфери та Методичні рекомендації розрахунку технологічних нормативів використання питної води у водопровідно-каналізаційному господарстві.

Також передбачається внести зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення та розробити нову редакцію Порядку контролю за додержанням зазначених ліцензійних умов.

Крім того, спільно з Київською міськдержадміністрацією визначено першочергові заходи, що потребують виконання на об’єктах реконструкції Бортницької станції аерації та будівництва другої нитки Головного каналізаційного колектора протягом 2010 року, а також проблемні питання, які наразі перешкоджають подальшому виконанню робіт з будівництва колектора.


Залучення іноземних інвестицій

У сфері залучення іноземних інвестицій та організації співпраці з міжнародними фінансовими організаціями Мінжитлокомунгоспом підготовлено чотири та підписано два Меморандуми про співпрацю. А саме, з Канадською координаційною радою, з Євро-Азійською торговою палатою.

Також підписано протокол з Російським холдингом управляючих компаній.

Готуються до підписання Меморандуми між Міністерством та Німецьким банком відбудови KFW, Північним інвестиційним банком, Протокол про співпрацю з Посольством Королівства Швеції, Північною екологічною корпорацією НЕФКО.

Готується до ратифікації у Верховній Раді України законопроект «Угода між Україною та Європейським інвестиційним банком «Проект відновлення та модернізації систем водопостачання та каналізації муніципального підприємства «Миколаївводоканал».

В рамках реалізації Східноєвропейської ініціативи та охорони навколишнього середовища проводяться переговори з МФО та готується уточнений кредитний проектний портфель.

Міністерством також проводиться робота щодо покращення результативності з реалізації проекту Світового банку «Розвиток міської інфраструктури», підготовлено перелік донорських організацій, що працюють в галузі житлово-комунального господарства та готується створення Донорської робочої групи.


Захист прав споживачів

Протягом 100 днів роботи Уряду в 2010 році Державною житлово-комунальною інспекцією здійснено 394 перевірки дотримання суб’єктами житлово-комунальних послуг вимог законодавства у житлово-комунальній сфері, 392 з яких були здійснені її територіальними органами. За результатами перевірок, щодо виявлених порушень чинного законодавства, надано 279 приписів. 85 матеріалів перевірок направлено до органів прокуратури для здійснення заходів прокурорського реагування.

У березні - травні 2010 року спостерігається позитивна динаміка щодо оплати населенням спожитих житлово-комунальних послуг. Так, станом на 01.05.2010 рівень оплати населенням за житлово-комунальні послуги становив 92,2% проти 77,2% станом на 01.03.2010 року. У розрізі регіонів найвищий рівень оплати спостерігався у Львівській, Чернігівській, Івано-Франківській областях (102,1-100,1%). При цьому значно покращився рівень оплати населенням послуг теплопостачання - з 64,3% до 82,6%.


 Підготувати сторінку для друку Підготувати сторінку для друку


 
Пов'язані теми

ГКП Николаевводоканал

Web site engines code is Copyright © by PHP-Nuke. Theme Махнач П. Троцкий В.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.26 секунди