RSS 2.0   Сделать стартовой   Добавить в избранное
· Головна
· Керівництво
· Передача показників водомірів
· Галерея
· Архів статей
· Каталог посилань
· Каталог файлів
· Інформація для абонента
· Пошук на сайті
· Саме популярне
· Статистика сайту
· Додати новину
· Адміністрація

Наші послуги
· Нормы
· Телефони та реквізити
· Розпорядок роботи абон. відділу
· Відключення боржників
· Нормативно-правова база
· Оформлення житлових субсидій
· Нормативно-правова база - стар.
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Тарифи 2018
· Тарифи в інших країнах
· Тарифи в інших містах України
· Динаміка централізованого водопостачання
· Динаміка централізованого водовідведення
· Складові тарифів
· Тариф на централізоване водопостачання
· Тариф на централізоване водовідведенення
· Методика виконання нарахувань при зміні тарифу
· Додаткові послуги
· Публічна інформація
· Заборгованість з оплати спожитих послуг
· Інвестиційна програма 2017
· Інвестиційна програма 2018
· Антикорупційна програма
· Фінансові звіти
· Мета та цілі діяльності підприємства
· Управління ризиками
· Статут
· Генеральний директор
· Рішення фонду комунального майна
· Правила користування каналізацією
· Річний інвестиційний план на 2019 рік

Оберіть мову інтерфейсу:

Для розміщення кнопки-посилання на наш сайт

Миколаївводоканал

розмістить у себе наступний кодПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Верховна Рада України

МiнЖКГ
Миколаївська Міська Рада

МиколаївГАЗ

Приват24
ПриватБанк - Быстро оплатить

Rambler\'s Top100 Rambler\'s Top100 [Valid RSS]
Гроші течуть, а вода — ні
Розмістив 13/09/2007 taras

ГКП Николаевводоканал

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності витрачання коштів на реалізацію Проекту водопостачання та каналізації м. Львова. За її висновками, інвестиційні ресурси, що призначалися для здійснення цього проекту, використані не повністю, несвоєчасно та неефективно.

Протягом 2002-2007 років із 40.8 млн дол. США, передбачених на проект, використано 80 відс. коштів, у тому числі із 24,3 млн дол. США коштів позики МБРР освоєно 19,3 млн дол. США (79 відсот­ків). Для співфінансування української частини проекту із бюджету м. Львова та коштів ЛМКП «Львівводокапал» виділено 38,2 млн грн, тобто лише половину необхідних коштів. Натомість проект у встановлені терміни не виконано, внаслідок чого кінцевий термін його реалізації та дату закриття позики, за ініціативою української сторони, продовжено на рік.

Оцінка впровадження проекту, дана фахівцями Рахункової надати, свідчить, що його цілей у передбачуваних техніко-економічним обґрунтуванням обсягах по жодному з показників та параметрів не досягнуто. Так, обсяг водопостачання «Львівводоканалу» за 2006 рік па 27,6 відс. менший проти передбачених розмі­рів, обсяг водовідведення на 45, а втрати води перевищили передбачуваний рівець па 7 відсотків. Загальні цілі проекту — реконструкція насосних станцій, заміна водопроводів та поліпшення стану розрахунків за надані послуги — у повному обсязі не досягнуті, а фінансовий стан підприємства в останні роки навіть погіршився.

Така ситуація вказує на відсутність системності прийняття рішень Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, що відповідає за підготовку і реалізацію проекту, Міністерством економіки, як координатором підготовки та реалізації проектів, що підтримуються позиками міжнародних фінансових організацій. Міністерством фінансів України, як представником позичальника кредиту МБРР та фінансовим агентом уряду України, Львівською міською радою, як виконавцем проекту, та самоусунення цих державних органів від впливу на своєчасне, повне і ефективне використання інвестиційних коштів.

Головними причинами незадовільної реалізації проекту та використання коштів позики МБРР аудитори Рахункової палати вважають неналежне організаційне та фінансове забезпечення його впровадження, а також довготривале погодження із МБРР тендерної документації та умов виконання контрактів. Незабезпеченість реалізації проекту необхідними фінансовими ресурсами, несвоєчасність та неритмічність фінансування не тільки не дали можливості реалізувати його у встановлені терміни і у повному обсязі, а й створили передумови перекладання фінансових зобов'язань на державу.

Фінансово-господарська діяльність ЛМКП «Львівводоканал” у ході реаліза­ції проекту не поліпшилася і протягом 2002-200С років була збитковою. При цьому сума збитків 2006 року перевищи­ла збитки підприємства за чотири попе­редні роки разом взяті в 1,5 рази і стано­вила майже ЗО млн. гривень. Відсутність прибутків — головного джерела погашен­ня позики та збільшення розміру збитків дають підстави прогнозувати неспромож­ність підприємства здійснювати платежі з погашення основної суми боргу, що, власне, і створює ризики перекладання фінансових зобов'язань за позикою на держав­ний бюджет України.

За оцінкою Рахункової палати, допущені організаційні та фінансові прорахунки всіма учасниками реалізації проекту при його підготовці та безпосередньому виконанні призвели до додаткових фінансових втрат через сплату комісійних за резервування невикористаних своєчасно та у повному обсязі позичкових коштів на загальну суму майже 1 млн. грн і збитків підприємства на 1,6 млн. грн у зв'язку з несвоєчасним та неякісним виконанням робіт фірмою-підрядчик ом.

З метою усунення виявлених недоліків та підвищення ефективності витрачання коштів на реалізацію Проекту водопостачання та каналізації м. Львова колегія Рахункової палати рекомендувала:

Кабінету Міністрів забезпечити до кінця 2007 року повне використання коштів позики МБРР га завершення в установлені терміни роботи за укладеними контрактами;

доручити Міністерству з питань житлово-комунального господарства, Міністерству фінансів, Львівській міській раді вишукати кошти для забезпечення фінансування української частини проекту, а та­кож вжити заходів з фінансового оздо­ровлення ЛМКП «Львівводоканал”;

зобов'язати Міністерство з питань житлово-комунального господарства, Міністерство економіки та Міністерство фінансів розробити заходи щодо запобігання порушень і недоліків при реалізації подібних проектів в інших містах України тощо.

 

Прес-служба Рахункової палати

 

Джерело:

„Урядовий кур’єр”. – 2007. - 11 вересня - № 165. – С. 8.
 Підготувати сторінку для друку Підготувати сторінку для друку


 
Пов'язані теми

ГКП Николаевводоканал

Web site engines code is Copyright © by PHP-Nuke. Theme Махнач П. Троцкий В.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.13 секунди