RSS 2.0   Сделать стартовой   Добавить в избранное
· Головна
· Керівництво
· Передача показників водомірів
· Галерея
· Архів статей
· Каталог посилань
· Каталог файлів
· Інформація для абонента
· Пошук на сайті
· Саме популярне
· Статистика сайту
· Додати новину
· Адміністрація

Наші послуги
· Нормы
· Телефони та реквізити
· Розпорядок роботи абон. відділу
· Відключення боржників
· Нормативно-правова база
· Оформлення житлових субсидій
· Нормативно-правова база - стар.
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Тарифи 2018
· Тарифи в інших країнах
· Тарифи в інших містах України
· Динаміка централізованого водопостачання
· Динаміка централізованого водовідведення
· Складові тарифів
· Тариф на централізоване водопостачання
· Тариф на централізоване водовідведенення
· Методика виконання нарахувань при зміні тарифу
· Додаткові послуги
· Публічна інформація
· Заборгованість з оплати спожитих послуг
· Інвестиційна програма 2017
· Інвестиційна програма 2018
· Антикорупційна програма
· Фінансові звіти
· Мета та цілі діяльності підприємства
· Управління ризиками
· Статут
· Генеральний директор
· Рішення фонду комунального майна
· Правила користування каналізацією
· Річний інвестиційний план на 2019 рік

Оберіть мову інтерфейсу:

Для розміщення кнопки-посилання на наш сайт

Миколаївводоканал

розмістить у себе наступний кодПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Верховна Рада України

МiнЖКГ
Миколаївська Міська Рада

МиколаївГАЗ

Приват24
ПриватБанк - Быстро оплатить

Rambler\'s Top100 Rambler\'s Top100 [Valid RSS]
"Миколаївводоканал" започатковує комунальний туризм
Розмістив 10/09/2012 taras

ГКП Николаевводоканал

З ініціативи директора підприємства В.С.Тельпіса започатковано перші в історії Миколаєва «комунальні екскурсії». Цього разу це був міський туристичний маршрут до водонапірної вежі всесвітньо відомого вченого В.Г.Шухова, встановленої в Миколаєві 105 років тому. Цими днями відбувся перший похід до цієї визначної української пам'ятки інженерного мистецтва, яка зібрала чимало поцінувачів історії міста.

Як зазначив кандидат технічних наук В.Г.Богза, спеціаліст у галузі промислових металоконструкцій, ініціатива комунальників вельми важлива, особливо в контексті того, скільки старовинних металевих об’єктів потребує не тільки уваги з боку громадськості, але і нагальної реконструкції.

- Те, що водонапірна вежа В.Г.Шухова встановлена у Миколаєві – безцінний подарунок долі. На сьогодні ми є не тільки одними із власників чи не найбільшої споруди міста, але і найдавнішою в Україні пам’яткою інженерної майстерності видатного вченого. Колись, іще на початку 1970-х, мені вдалося у складі дослідницької групи вивчати її. Тоді ми проаналізували склад металу, особливості конструкції вежі, окремі фрагменти взяли на проби, пропонуючи нові методи консервування цього гіперболоїда. На жаль, із плином часу унікальні документи загубилися у столичних проектних інститутах. Але я радий, що сьогодні у колективу «Миколаївводоканалу» є розуміння того, що вежу треба рятувати. Тому те, що розпочато трирічний інтернаціональний проект із вивчення усієї спадщини В.Г.Шухова, в якому беруть участь провідні академії наук Європи, а також учені з України, говорить про вагомі амбіції миколаївців.

На екскурсії немало городян ділилося своїми родинними легендами. Один із миколаївців розповів, що його дідусь, що мешкав неподалік по вул. Рюміна, був свідком того, як німці використовували та руйнували вежу у 1944-му.

-   Ми знали, що наша вежа, на яку ми лазили чи не щодня, – справжній хмарочос. Але вона використовувалася в період окупації не тільки як комунальна споруда, яка давала місту воду: вона ще була оглядовим майданчиком для румунських артилеристів. Коли ж почали наближатися радянські війська, її вирішили зруйнувати. Тоді людей, що жили поруч, зігнали у підвали, не сказавши їм, навіщо. Всі налякалися страшно, бо подумали, що їх будуть винищувати. Невдовзі пролунав страшенної сили вибух, від якого повилітали віконні шибки. Тим не менш, вежа трималася. Затим прогримів другий, що був значно сильніше: металева конструкція, ледве затримавшись у повітрі, із величезним грюкотом впала на землю, ламаючи під собою паркани, дерева, окремі будинки. Тоді мій дідусь, якому було чотири рочки, сильно плакав…

Дослідник історії краю, керівник краєзнавчого порталу «Николаевский базар» А.В.Шинкаренко демонстрував свою колекцію дореволюційних поштівок, на яких зображені об’єкти комунального господарства, в тому числі, водозбірні колодязі, водонапірна вежа. Також він дістав зі старезної папки «синьку» проекту водопровідної мережі м. Миколаєва, виготовленої ще на початку ХХ століття. Він повідомив, що вже давно цікавиться історією міста. З вісім років діяльності краєзнавчого порталу вдалося зібрати не тільки усіх охочих, але і об’єднати професіональних дослідників, які мешкають по всьому світу. Це дозволяє не тільки віднаходити цікаві спогади, але і рідкісні сторичні документи, що нині становлять велику цінність для Миколаєва.

На завершення учасники екскурсії зробили світлину на пам'ять на фоні водонапірної вежі В.Г.Шухова. Деталі екскурсії: http://bazar.nikolaev.ua

  
 Підготувати сторінку для друку Підготувати сторінку для друку


 
Пов'язані теми

ГКП Николаевводоканал

Web site engines code is Copyright © by PHP-Nuke. Theme Махнач П. Троцкий В.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.04 секунди