RSS 2.0   Сделать стартовой   Добавить в избранное
· Головна
· Керівництво
· Передача показників водомірів
· Галерея
· Архів статей
· Каталог посилань
· Каталог файлів
· Інформація для абонента
· Пошук на сайті
· Саме популярне
· Статистика сайту
· Додати новину
· Адміністрація

Наші послуги
· Нормы
· Телефони та реквізити
· Розпорядок роботи абон. відділу
· Відключення боржників
· Нормативно-правова база
· Оформлення житлових субсидій
· Нормативно-правова база - стар.
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Запрошення до участі у торгах
·  INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS
· Тарифи 2018
· Тарифи в інших країнах
· Тарифи в інших містах України
· Динаміка централізованого водопостачання
· Динаміка централізованого водовідведення
· Складові тарифів
· Тариф на централізоване водопостачання
· Тариф на централізоване водовідведенення
· Методика виконання нарахувань при зміні тарифу
· Додаткові послуги
· Публічна інформація
· Заборгованість з оплати спожитих послуг
· Інвестиційна програма 2017
· Інвестиційна програма 2018
· Антикорупційна програма
· Фінансові звіти
· Мета та цілі діяльності підприємства
· Управління ризиками
· Статут
· Генеральний директор
· Рішення фонду комунального майна
· Правила користування каналізацією
· Річний інвестиційний план на 2019 рік

Оберіть мову інтерфейсу:

Для розміщення кнопки-посилання на наш сайт

Миколаївводоканал

розмістить у себе наступний кодПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Верховна Рада України

МiнЖКГ
Миколаївська Міська Рада

МиколаївГАЗ

Приват24
ПриватБанк - Быстро оплатить

Rambler\'s Top100 Rambler\'s Top100 [Valid RSS]
Боротьба проти смороду
Розмістив 29/11/2012 taras

ГКП Николаевводоканал

Останнім часом з’явилося немало повідомлень, що частина українських, а також європейських міст потерпають від смороду, викликаного функціонуванням каналізаційних колекторів, а з ними – сили-силенної сукупних проблем, які, на жаль, відбивають стан розвитку житлово-комунального господарства яке сьогодні переживає далеко не кращі часи. Тож які причини смороду і як із ним борються в Україні та світі?

Миколаївські колектори і не тільки

Ситуація в Миколаєві з колекторами, очевидно, така ж, як і по Україні: сьогодні в обласному центрі експлуатується близько 600 км каналізаційних мереж, десята частина яких, перебуваючи в аварійному стані, несе загрозу як здоров’ю людей, так і життю півмільйонного міста.

Будучи побудованими ще 30-50 років на чималій глибині із суттєвими порушеннями будівельних норм, з плином часу вони виявилися ураженими газовою корозією внаслідок тривалої експлуатації, що призвело до появи аварійних ділянок та руйнації. Внаслідок цих двох причин шкідливі для здоров’я випарування, викликані анаеробним розкладанням органічних речовин, потрапляють у концентрованому вигляді в повітря, завдаючи шкоди  людині. Третьою  шкодою, яка активізує процеси випарування – зменшення кількості вентиляційних відводів, в тому числі, у багатоповерхівках, вирізаних мешканцями квартир на останньому поверсі «для зручності».

Зважаючи на таку ситуацію, в МКП «Миколаївводоканал» цю проблему вивчили та поступово вирішують. Зокрема, на технічній нараді, що відбулася 28 листопада, начальник відділу каналізаційної мережі М.М.Мойсеєнко  доповів, що в числі проблемних мікрорайонів, де зафіксовано каналізаційний сморід, – вулиці Олійника та Кірова. Для того, щоб розв’язати це, ще влітку провели обстеження проблемних магістралей та визначили, що можлива  причина – у низькій якості прокладання магістралей, внаслідок чого утворені перепади висоти окремих її ділянок. В результаті цього небезпечні гази не розподіляються, а навпаки – збираються в одному місці та виходять на поверхню, зокрема, з каналізаційних колодязів.

Для того, щоб вирішити питання із неякісно прокладеними колекторами, було прийнято рішення частково їх перекласти, тим самим поновити їхній рівень. Тож силами організації «Укрспецобладнання» протягом вересня-листопада реконструйовані найбільш проблемні ділянки по вул. Олійника, зокрема, в районі вул. Передової. Там на глибині 4-6 м вирівняли глибину прокладки колекторів та мінімізували перепади. Подібна робота щодо інших 40 м мереж завершена по цій же вулиці на перехресті із вул. Миколаївською. Як свідчать жителі, нарешті сморід зник.

Як зауважив головний інженер О.А.Делі, треба не тільки займатися перекладкою колекторів, що ускладнюється тривалими аварійно-відновними роботами, наявністю інших підземних комунікацій, але і приділяти увагу відновленню діючих по вул. Олійника перепадних колодязів, рівень коливання яких сягає від 0,7 до 1,8 м. Тільки внаслідок цього заповнення стоками окремих ділянок мереж сягає понаднормової величини (понад 75%), що ускладнює природну вентиляцію, незважаючи на облаштування гідрозатворів. Крім того, колодязі необхідно обладнати іншою системою вентиляції з використанням сучасних матеріалів, у кращому випадку – нові вентиляційні конструкції достатньої висоти.

Як додали спеціалісти, третя можлива причина смороду по вул. Олійника полягає в несанкціонованому (понаднормовому) скиданні стоків в міські системи водовідведення в цьому мікрорайоні. Це стосується, в першу чергу, тих підприємств, які зливають отруйні органічні речовини, якість яких перевищує допустиму концентрацію, тож активізують неприємні випарування і шкодять здоров’ю миколаївців. Незважаючи на затверджені 23.01.2003 р. «Правила приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Миколаєва», які спрямовані на запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення навколишнього природного середовища від забруднення стічних вод підприємств, кількість нелегальних скидів у Миколаєві не зменшується. З цього приводу колектив підприємства проводить системну роботу як щодо попередження порушення цих Правил, в яких, на жаль, не передбачено будь-яких санкцій щодо їх порушення. З цих причин підприємство зацікавлено у тому, щоб у ці Правила були внесені відповідні зміни з урахуванням чинного законодавства.

З іншого боку, останнім часом досить радикально поставлено питання перед великими промисловими підприємствами щодо будівництва на їх території локальних очисних споруд, отже, подальшого систематичного контролю за якістю стічних вод, які не повинні перевищувати допустиму концентрацію. На більшості з таких підприємств такі споруди побудовані, тому вони почнуть експлуатуватися вже найближчим часом.

Директор В.С.Тельпіс, коментуючи проблему зі смородом по вул. Олійника, має тверду позицію: цю ситуацію треба вирішувати комплексно, починаючи від попередження несанкціонованого скидання стоків з порушенням допустимої концентрації до оптимізації роботи каналізаційних колекторів, назагал – очисних споруд каналізації.

«Зрештою, сьогодні це суттєва проблема, яка буде вирішена поступово. Спочатку ми переклали колектори, потім візьмемося за колодязі, одночасно посиливши свою роботу проти нелегалів-стічників. Переконаний, що це – в наших силах, тому роботи будуть завершені в мінімальні строки за мінімальних фінансових витрат», - додав директор.

«Львівський варіант» боротьби зі смородом

Проблема смороду – критична для багатомільйонного Львова. Спеціалістами «Львівводоканалу» вирішено, що така проблема – виключно в якості стічних вод, які завдають чималого клопоту городянам.

Як сказав головний технолог "Львівводоканалу" М.Одуха, для того, щоб її розв’язати, потрібно взагалі заборонити скидати особливо забруднені органікою стоки в каналізацію Львова. Потім необхідно побудувати нові станції для очищення побутових стоків, реконструювати очисні споруди й щось робити з осадом. Останнє — це очистка важкодоступних місць каналізації від залишків органічних сполук.

На його думку, через сморід, викликаний скиданням 50-ма підприємствами понаднормової кількості екологічно забруднених стоків, багато людей відчувають втому, нудоту, хоча, за даними СЕС, в місті нормальне повітря. Як вказують спеціалісти, там зі стічних труб у повітря здіймаються метилмеркаптани, аміак, сірководень. Рівень меркаптану у повітрі інколи перевищує допустиму норму у 20 разів. Це, на думку львів’ян, може негативно впливати на захворювання органів дихання, спричиняти нервові розлади.

Як зауважили в КП «Львівводоканал», потрібен 1 мільярд гривень, щоби місто перестало смердіти. "Ми знаємо, що у Львові смердить, а тих, хто забруднює стічні води, ми все ніяк не можемо впіймати уночі", - зауважив головний технолог. Для того, щоб вирішити «смердючу» проблему у Львові, необхідно побудувати мережу нових насосних станцій каналізації вартістю до 30 тис. євро кожна. Принцип їхньої роботи полягати в тому, щоб використовувати в технологічних процесах сучасні реагенти, які б видаляли непотрібні речовини та їх запахи. До речі, вартість реагенту, який потрібний упродовж року для станції, становить від 200 до 500 тис. грн.

На жаль, спорудження таких станцій, на думку спеціалістів, не єдиний вихід із ситуації. Найголовніше те, що варто боротися із понаднормовими стоками промислових підприємств, в тому числі, через їх закриття.

Європа вирішує такі проблеми по-своєму

За словами спеціалістів-комунальників, у Європі «смердюча» проблема вирішується давно і на державному рівні. Зокрема, в польському Вроцлаві за останні 5 років шляхом модернізації каналізаційної системи вдалися до максимальної очистки стоків шляхом будівництва мережі спеціальних станцій дозування хімреагентів. Кожна з таких станцій «зв’язує» органіку, що міститься в каналізаційних стоках, попереджуючи розпад органічних сполук на гази та жирні кислоти. Фактично, поляки змогли на 100% реалізувати програму захисту системи каналізації від виникнення неприємних запахів.

Прес-служба МКП «Миколаївводоканал»

В матеріалі використані інтернет-публікації
 Підготувати сторінку для друку Підготувати сторінку для друку


 
Пов'язані теми

ГКП Николаевводоканал

Web site engines code is Copyright © by PHP-Nuke. Theme Махнач П. Троцкий В.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.26 секунди