“Миколаївводоканал” попереджає про недопустимість будівництва в охоронних зонах
Дата: 24/12/2014
Тема: ГКП Николаевводоканал


    Які ж дії можна проводити поблизу каналізаційних та водопровідних мереж, а які заборонені? Нормативні вимоги з цих питань регулюються ДБН.В.2.5 - 75:2013, ДБН.В.2.5 - 74:2013.
   Згідно з діючою нормативною базою, на відкритих територіях, вуличних проїздах встановлюється охоронна зона, яка становить не менше ніж 5 метрів від зовнішніх стін трубопроводу або виступаючої точки споруди.
   На території охоронної зони заборонено проводити наступні роботи:
-  займатися будівництвом тимчасових або постійних споруд;
-  організовувати стоянки для автомобільного транспорту;
-  влаштовувати звалища;
-  висаджувати кущі та дерева на відстані менш, ніж три метри від трубопроводу;
-  підвищувати або знижувати існуючий рівень грунту шляхом зрізання або підсипки;
-  облаштовувати із залізобетонних плит дорожнє покриття тимчасового або постійного характеру;
-  використовувати ударні механізми поблизу від мережевих каналізаційних споруд (можливість використання - на відстані 15 м);
-  блокувати вільний доступ до каналізаційних споруд, колодязів, мереж;
-  прокладати метрополітен на відстані менше 20 м від діючих каналізаційних колекторів.
   В разі самовільного будівництва в охоронних зонах власник будівлі несе відповідальність згідно із діючим законодавством (адміністративну, а в разі пошкодження каналізаційних або водопровідних мереж і кримінальну). Крім цього, в разі виникнення аварійних ситуацій на трубопроводах, постраждають саме будівлі, які незаконно побудовані.  Слід зазначити, що пориви на трубопроводах (каналізаційних і водопровідних) трапляються завжди, так як термін придатності більшості з них закінчився.
   До чого призведе самовільне будівництво в охороних зонах, власники таких будівель відчули на собі зовсім недавно. Мова йде про власників будівель в СВТ “Зорька”, які свої садиби збудували на напірному каналізаційному колекторі діаметром 1200 мм.
   13.12.2014 року о 22.00, диспетчер МКП “Миколаївводоканал” отримав повідомлення про витік на напірному каналізаційному колекторі (d=1200 мм), який проходить територією СВТ “Зорька”.
   О 00.25 14.12.2014 року, силами аварійної служби каналізації МКП “Миколаївводоканал”, витік було локалізовано шляхом виконання перемикання на другий каналізаційний напірний колектор (d=1400 мм) по вул. Лиманська.  Робота з переключення виконана оперативно, згідно з технологічним регламентом. В результаті витоку постраждали декілька будівель СВТ “Зорька”, які були збудовані в охоронній зоні напірного колектору.
   Напірний колектор був побудований в 1974 році. У 90-х роках в охоронній зоні каналізаційного колектора була відведена земля під будівництво дачних ділянок без узгодження із МКП “Миколаївводоканал”.  Більше того, водоканал постійно попереджав про неможливість будівництва дач в охоронній зоні каналізаційного колектора.
   В 2009 році МКП “Миколаївводоканал”, в черговий раз  направляло попередження голові СВТ “Зорька”, власникам дачних ділянок, а також до прокуратури м. Миколаєва про неприпустимість розміщення будiвель та споруд в охоронній зоні інженерних мереж.
   МКП “Миколаївводоканал” повідомляє СВТ “Зорька” про необхідність звільнення території від будівель в охоронній зоні напірного каналізаційного колектора, для того, щоб запобігти повторенню подібної ситуації в подальшому, а також для забезпечення доступу проведення аварійно-відновлювальних робіт.
   Адміністрація МКП “Миколаївводоканал” щиро співчуває власникам постраждалих будинків та в черговий раз попереджає  про недопустимість будівництва в охоронних зонах мереж водопроводу та каналізації.