28 квітня - всесвітній день охорони праці
Дата: 28/04/2016
Тема: ГКП Николаевводоканал


    28 квітня, рішенням Міжнародної організації ILO, оголошено Всесвітнім днем охорони праці. Потрібно відзначити, що ця дата не закликає до особливих привітань і різноманітних радісних демонстрацій. В першу чергу, 28 квітня має на меті залучати увагу всієї світової громадськості до невирішених проблем охорони праці, а також просувати культуру праці в усі сфери діяльності людини.

    З метою посилення уваги до проблем безпеки на виробництві, зниження рівнів шкідливих і небезпечних виробничих факторів, поліпшенню інформованості працівників про існуючі виробничі ризики, способи захисту від них, підвищенню їх свідомого ставлення до власної безпеки, МКП «Миколаївводоканал» вже не перший рік проводить місячник охорони праці.

    Основні завдання, які були виконані:
    - Службою охорони праці були розроблені і затверджені заходи щодо підготовки та проведення Всесвітнього дня охорони праці;
    - На виробничих ділянках проведено перевірку стану умов безпеки і гігієни праці, в рамках якої, спільно з профспілковим комітетом, здійснено перевірку служб, цехів, дільниць, відділів по дотриманню законодавчих актів з охорони праці;
    - Проведені тренувальні заняття з робітниками, робота яких пов'язана зі спуском в колодязі, резервуари і відстійники. Ці заняття особливо подобаються слухачам, адже теорія разом із практикою завжди дає найбільший ефект. Усі бригади підприємства на відмінно провели тренувальні заняття.

    У цьому році особливо відзначився якістю проведення занять майстер каналізаційної мережі Кулаков Олександр Анатолійович, на заняттях якого також був присутнім головний державний інспектор Державної служби України з питань праці по Миколаївській області.


 
    Бригада водопровідної мережі Костогриза Олександра Григоровича показала відмінні знання пов'язані зі спуском в колодязі, резервуари і відстійники та практичні навички у роботі з газоаналізаторами.
 

 

 

 

    Окрім першочергових задач, найкращі практичні навички з надання першої домедичної допомоги показали слюсарі на заняттях майстра водопровідної мережі Мілєва Степана Олександровича.
 

 

 

 

    У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Цьому питанню в цьому році було приділено велику увагу. Так, 25 квітня на підприємстві відбувся семінар на дану тему за участю керівників, фахівців цехів і підрозділів. На семінарі виступав головний державний інспектор Управління Державної служби України з питань праці по Миколаївській області Сергій Миколайович Джигімон, який зазначив, що МОП зараховує стрес до головних захворювань, які можуть загрожувати здоров’ю людини у 21-му столітті. Також він розповів про появу поняття “стрес”, про його причини та фази розвитку, типові реакції на стрес, методи та прийоми зняття стресу. Адже за даними аналітиків кожен третій працівник хоча б раз на тиждень відчуває сильний стрес, 13% практично щодня. Погодьтесь,  ці показники є дуже вражаючими.

    Також, на початку квітня в м. Біла Церква відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг на тему: “Газонебезпечні роботи. Організація навчання персоналу безпечному проведенню робіт”. Протягом двох днів учасники отримали теоретичні та практичні знання і навички організації безпечних робіт у колодязях, оцінки ризиків при таких видах робіт, принципів надання домедичної допомоги, ознайомились із статистикою травматизму та причинами нещасних випадків. Безпосереднім слухачем та учасником семінару була і помічник директора з охорони праці МКП “Миколаївводоканал” Світлана Степанівна Воронкова. Усі учасники семінару прийшли до спільної думки, що охорона праці є невід’ємною складовою гармонійного розвитку суспільства. Найголовнішим у цьому питанні є профілактична діяльність і попередження травматизму на робочих місцях, привернення уваги на проблеми збереження життя і здоров’я працівників.
 
    І, незважаючи на те, що ця дата не закликає до особливих привітань, все одно,  адміністрація МКП «Миколаївводоканал» від щирого серця бажає всім міцного здоров'я, гідної безпечної праці, благополуччя і добробуту, витримки та оптимізму!