Нова система управління
Дата: 02/09/2016
Тема: ГКП Николаевводоканал


МКП «Миколаївводоканал» переходить на нову систему управління. З першого вересня на підприємстві, замість звичних структурних підрозділів почнуть з’являтися окремі дирекції із чітко прописаними статутами та обов’язками. Першим кроком на цьому шляху стало об’єднання чотирьох пов’язаних між собою  відділів у «Дирекцію зі стратегічного планування».
Створення стратегії розподілу доступних ресурсів, визначення шляхів виконання поставлених завдань і напрямків розвитку та діяльності підприємства. Цим відтепер займатимуться лише працівники структурних підрозділів дирекції. Їх кількісний склад залишиться незмінним (всього 14 спеціалістів), проте посадові інструкції для кожного з них будуть повністю переписані. Від так і відповідальність за виконання поставлених завдань лягатиме лише на працівників дирекції. Зазначимо, що приватні підприємства для виконання подібних робіт щороку витрачають сотні тисяч гривень на оплату таких послуг спеціалізованим профільним компаніям.

Від так, сьогодні завдяки персоналу Дирекції та допомоги Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича вдалося перевести в активну фазу реалізацію інвестиційного проекту «Розвиток систем водопостачання та водовідведення міста». Завдяки цьому МКП «Миколаївводоканал» до 2019 року, має можливість освоїти 15 мільйонів 540 тисяч Євро кредитних коштів ЄІБ та 5,1 млн. Євро гранту E5P (Східноєвропейське Партнерство в сфері енергоефективності та екології) на модернізацію систем водопостачання та водовідведення міста. Окрім цього, незабаром до розгляду різними світовими корпораціями готують ще декілька подібних проектів.

Представники дирекції зі стратегічного планування вже взяли на себе всі менеджерські обов’язки пов’язані з розвитком МКП «Миколаївводоканал». В найближчому майбутньому громадськості презентують план корпоративного розвитку комунального підприємства, проектну документацію стосовно діючих інвестиційних програм та тих, які сьогодні лише передають на розгляд імовірних інвесторів.
Зазначимо, що практика створення подібних аналітично-виконавчих дирекцій на підприємствах міського підпорядкування сьогодні використовується абсолютно в усіх розвинених країнах світу. Цей прийом зараз розпочинають реалізовувати навіть ті країни, які щойно вступили до Євросоюзу, як наприклад Польща. І, з огляду на повне перезавантаження сусідньої країни та їх економічний розвиток приносить свої результати.