Першоквітневий злочин. А кара?
Дата: 03/04/2012
Тема: ГКП Николаевводоканал


Сьогодні нікого не здивуєш тим, наскільки стрімко крадеться майно комунальних підприємств, в тому числі, кришки, залізобетонні плити, окремі ділянки водогону “Дніпро — Миколаїв”, інше устаткування та обладнання. Зокрема, 1 квітня співробітникам МКП “Миколаївводоканал” було не смішно: підприємство позбулося усіх чавунних кришок водопровідних та каналізаційних люків в усьому мікрорайоні в центрі міста (вул. Шевченка — Громадянська — Потьомкінська — М.Морська). Подібний факт задокументовано, а матеріали передані до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області.

Зазначимо, що з початку року “Миколаївводоканал” вже зазнав багатотисячних збитків. За підрахунками, вкрадено понад 100 сталевих, чавунних та металевих кришок водопровідних та каналізаційних колодязів, які в такому відкритому вигляді сьогодні становлять небезпеку для здоров'я громадян. Водночас, відповідно до п. 7.20 “Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві” усі підприємства, які мають на балансі подібного типу кришки, а це — МКП “Миколаївводоканал”, з ним — ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”, ПАТ “Укртелеком”, ВАТ “Миколаївська ТЕЦ” — зобов'язані негайно встановлювати вкрадене на своїх пограбованих магістралях.

От і виходить: крадіїв, а з ними і — і ринок збуту металу — котрий рік поспіль не викрито, а комунальники мусять щомісяця нести позапланові витрати.

Коли злодії будуть покарані? Питання залишаємо відкритим.