12.12.12 - нещасливе число для каналізації
Дата: 12/12/2012
Тема: ГКП Николаевводоканал


В результаті багатоденної зливи в Миколаєві вкотре нагадали про себе аварійні каналізаційні колектори. Один із таких – у районі вул. Залічзничної (мкр Нафтобази), другий – уздовж вул. Потьомкінської (мкр Парку Петровського). Що з ними сталося?..

Що стосується першого, його прокладено ще на початку 1970-х рр., в часи будівництва міських очисних споруд каналізації, головної насосної станції каналізації. За роки експлуатації в умовах активного агресивного середовища магістралі суттєво зруйновано, на чому зосередив увагу начальник відділу каналізаційної мережі підприємства М.М.Мосійчук. Він зауважив, що цей залізобетонний колектор (Д=500 мм) прокладено від насосної станції каналізації №2 вздовж житлового масиву убік Миколаївського морського торгівельного порту, в тому числі, під залізничними коліями. Роботи ускладнені тим, що одна з його ділянок прокладена всередині 30-метрової сталевої капсули, яка захищала колії від обвалення, тож доступ до неї обмежено. Для того, щоб визначити аварійну ділянку, треба обстежити всю капсулу, що на глибині 5 метрів, та виконати відповідну аварійно-відновну роботу.

Подібна неприємна ситуація сталася із іншою магістраллю уздовж вул. Потьомкінської – 5-ої Слобїдської, поруч із трамвайними коліями. Сьогодні там о 5.30 відбувся провал передньої частини автотранспорту і, як виявилося, у верхню частину аварійного колектора. Чергова бригада з’ясувала, що разом із технікою впало близько 7 метрів верхнього зводу аварійного каналізаційного колектора (Д=500 мм). Не відключаючи каналізацію в цьому мікрорайоні, роботи, узгоджені із іншими службами, тривають у безперервному режимі: працює спецтехніка, вивозиться грунт, готується близько 10 метрів замінної мережі.

Аварійно-відновні роботи на цих магістралях ускладнені тим, що вони перебувають під тиском, а також в умовах зниження температури повітря, темряви. В роботі задіяні усі бригаді відділу каналізаційної мережі.

Нагадаємо, що стан залізобетонних каналізаційних колекторів у Миколаєві – один із найскладніших. Основна причина – понадстрокова експлуатація 30-50 річних магістралей в агресивному середовищі