Водоканал співчуває з приводу смерті О.Х.Молчанова
Дата: 13/12/2012
Тема: ГКП Николаевводоканал


11 грудня перестало битися серце видатного миколаївця, людини, з ім'ям якої пов'язаний значний етап в історії нашого містаОлександра Хомича Молчанова.

О.Х.Молчанов (21.06.1942, м. Резекне, Латвія) працював слюсарем у трестіЛатсантехмонтаж", навчався у Ленінградському інституті інженерів залізничного транспорту за фахомПромислова теплоенергетика" (1960-1966), працював на ЧСЗ. Згодом працював завідуючим відділом будівництва і міського господарства Миколаївського міськкому партії, заступником, першим заступником голови міськвиконкому, а з 1982 року - головою Миколаївського міськвиконкому. Неодноразово обирався депутатом міської і обласної Рад.

Велику увагу О.М.Молчанов приділяв соціально-економічному розвитку міста, вирішенню в союзних міністерствах та відомствах питань з виділення коштів на покращання інфраструктури міста, координував роботу міського штабу з будівництва житла, що дозволяло щорічно вводити в експлуатацію до 250 тис. кв. м житла на рік, школи, дитячі садки, лікарні.

За його активної участі в місті проводилось інтенсивне будівництво, був розроблений Генеральний план розвитку міста на 1985-2005 рр., побудовані Будинок торгівлі „Южный Буг", аеровокзал, залізничний вокзал, спортшкола „Надія", міст через річку Інгул. Велася інтенсивна забудова проспекту Леніна і проспекту Миру, відселено більше тисячі родин з бараків Темводу і 6-ї дільниці. Здійснювалося намивання території в мікрорайоні Ліски під будівництво житлового масиву, введено в експлуатацію водогінДніпр-Миколаїв" та ін.

У 1990 р. перейшов на роботу першим заступником начальника Головного управління економіки облвиконкому. У 1992 р. був призначений на посаду начальника Обласного управління праці та зайнятості, в 1998 р. - директором Обласного центру зайнятості. Рішенням Миколаївської міської ради від 11 вересня 2008 року йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Миколаєва».

Миколаївський міський голова В.Д. Чайка, Миколаївська міська рада та його виконком висловлюють щирі співчуття рідним і близьким О.Х.Молчанова у зв'язку з непоправимою втратою. Світла пам'ять про Олександра Хомича назавжди залишиться в серцях про цю чудову людину.