Водоканал продовжує боротися з обмерзлими мережами
Дата: 24/12/2012
Тема: ГКП Николаевводоканал


У зв'язку зі стрімким зниженням температури за останні кілька днів значно збільшилася кількість витоків на водопровідних мережах підприємства, про що свідчить оперативна статистика. Тільки за ці вихідні зафіксовано близько 20-ти аварійних ситуацій, роботи з ліквідації яких ускладнені нелегкими умовами праці слюсарів на морозі.

До прикладу, ще в п'ятницю жителі Ленінського району могли залишитися без води. Зокрема, близько 16.00 в районі вул. Паркової та Чайковського виявлено витік на водогоні, який подає воду в густонаселену частину мікрорайону. В результаті проведення аварійно-відбудовних робіт при використанні спецтехніки (баровою установкою розрізали чималу площу мерзлого ґрунту) вдалося замінити пошкоджену ділянку та відновити водопостачання до 22.00.

Щось подібне сталося і в районі вул. Електронної та Затишної: там у суботу близько 18.00 на глибині 2 метрів навпіл тріснув водовід, в результаті чого вода стала заливати проїжджу частину, ускладнюючи рух автотранспорту, в тому числі, маршрутного. Після того, як було прийнято рішення альтернативним способом відводити з проїжджої частини воду, яка текла вбік вул. Куйбишева, фахівці підприємства з недільного ранку за 4 години усунули цей непростий витік.

Складною була, як і передбачалося, робота на магістралях у сел. Кульбакіно, де, на жаль, відсутні колодязі і засувки, які не дозволяють перекривати водопостачання. Зокрема, по вул. Знам'янській на глибині близько 3 метрів по шву тріснула 300-мм труба, яку неможливо було відключити через її безпосереднє підключення до сусідньої котельні, від якої опалюються жителі мікрорайону. Шляхом виробництва робіт під тиском води, бригада водопровідників, працюючи на 300-мм напірній мережі, зробила все можливе, щоб ніхто з миколаївців не був позбавлений зручностей. Що стосується аварії по вул. Горького, де на безгоспній мережі ще кілька днів тому сталася непроста ситуація, сьогодні ведуться роботи з її усунення: для ліквідації залучена необхідна спецтехніка, закуплені необхідні хомути.

У Центральному районі ситуація була не краща. Зокрема, там протягом двох днів ведуться роботи з усунення «прихованого» витоку в районі вул. Флотської та пров. Рядового. Роботи ускладнені тим, що слюсарям складно знайти місце пошкодження цих мереж, що знаходяться на 3-метровій глибині в обмерзлому ґрунті. Найскладнішою виявилася робота на магістралі по вул. Шевченка, 77. З огляду на те, що над нею була встановлена ​​опора електромереж, її спочатку прибрали, і лише потім почали роботи по усуненню самої аварії. На жаль, зважаючи на погіршення погодних умов, роботи за цією адресою ведуться і сьогодні.

Водопровідні мережі Корабельного району також постраждали від аварійних ситуацій. Приміром, найскладнішим виявився витік води в неділю по пр. Жовтневому в районі с. Балабанівка: там вирвало вентиль, який все-таки вдалося замінити за досить короткий час. Завдяки тому, що ці роботи проводилися за підтримки КП «ЕЛУ автодоріг», залитий водою проспект на час робіт було огороджено, а після їх завершення посипаний пісочно-сольовою сумішшю. Трохи простіше було працювати біля річки по вул. Коллонтай: зважаючи на знижений ухил, там не витримали стики магістралі, який слюсарі відділу водомережі перекарбували, тим самим відновили водопостачання.

На щастя, в Заводському районі складних аварійних ситуацій помічено не було, за винятком незначного витоку по вул. Карпенко, 2-Д, що трапилася в неділю. Там проведені необхідні першочергові роботи, які ще вчора дозволили відновити водопостачання.

Участь в оперативній ліквідації «крижаних витоків» приймали бригади відділу водопровідної мережі, а також водовідники під керівництвом майстрів районів: Ігоря Олєксеєнка, Сергія Малиновського, Надії Ващенко, Олександра Гладченка. Зауважимо, що роботи на магістралях проводяться силами підприємства з використанням необхідної спецтехніки: барових установок, які ріжуть мерзлий грунт, тракторів Т-150, а також екскаваторів, чергового автотранспорту.