Провал колектора по Макарова ліквідують своєчасно
Дата: 04/01/2013
Тема: ГКП Николаевводоканал


Як стало відомо, 3 січня нового року на самопливному каналізаційному колекторі по вул. Адмірала Макарова трапився черговий провал, який спричинив позачергові аварійно-відновлювальні роботи. У чому причина і які перспективи?

Проблема самопливних залізобетонних колекторів - одна з найбільш проблематичних не тільки в Миколаєві. Зважаючи на це навіть вийшла Постанова Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 554, згідно з якою каналізаційні системи та очисні споруди входять до списку видів діяльності та об'єктів, що становлять найбільшу екологічну небезпеку.

До того ж, у травні 2012 року начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Миколаївського міськвиконкому О.Герасименя підкреслив, що в місті в аварійному стані перебуває близько 77 км каналізаційних мереж, що вимагають оперативної заміни. Основною причиною цих руйнувань він назвав газову корозію склепінь колекторів внаслідок їх довготривалого використання в агресивному середовищі. Для усунення подібних неприємностей тільки в минулому році було потрібно близько 3,4 млн. грн. У той же час О.Герасименя пропонував запастися каналізаційними трубами, щоб вчасно усунути можливу чергову НС. На щастя, обіцянка виконується: кожна робота з усунення подібних аварій на таких колекторах забезпечена належними матеріалами.

Незважаючи на це, аварії продовжують траплятися. Зокрема, мова йде про магістралі по вул. 68 Десантників, Скороходова, Кірова, Макарова, пр. Жовтневому, які будь-коли можуть нашкодити екологічній стабільності в обласному центрі. Що стосується колектора по вул. Адмірала Макарова, тільки за останні кілька років хроніка великих аварій виглядає таким чином: 2010 - 1 аварія, 2011 - 4 аварії, 2012 - три аварії. Загальна протяжність замінених ділянок аварійних колекторівблизько 100 м.

Що стосується чергової аварії по вул. Адмірала Макарова, аварійно-відновлювальні роботи з її усунення розпочаті сьогодні з використанням необхідної спецтехніки в кількості 8 одиниць. Зокрема, на глибині 2 м проводиться заміна близько 10 м аварійного колектора діаметром 400 мм на пластикову трубу відповідного діаметру. У цих умовах тимчасово припинена робота насосної станції каналізації № 3, однак стоки в цьому мікрорайоні відводяться за затвердженою схемою. До того ж, тимчасово обмежено рух по цій вулиці в районі вул. Пушкінської та Наварінської.

Як повідомив майстер відділу каналізаційної мережі Олексій Кулаков, для виконання необхідних робіт є все необхідне, тому планується вчасно відновити аварійну магістраль, щоб не зіпсувати святкового настрою.

На підприємстві впевнені, що з початком реалізації Інвестиційного проекту розвитку систем водопостачання та водовідведення в м. Миколаєві вдасться відновити не тільки згадані аварійні ділянки, але і запобігти інші на міських магістралях.