Нацкосмопслуг пропонує тимчасові тарифи на воду
Дата: 22/04/2013
Тема: ГКП Николаевводоканал


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, пропонує на перехідний період затвердити тимчасові тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, застосувавши до діючих тарифів коефіцієнт 1. Про це йдеться в оновленій редакції проекту постанови «Про приведення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання і водовідведення до економічно обґрунтованого рівня», розміщеного на сайті комісії.

Згідно з документом, на перехідний період (період приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня) Нацкомпослуг або орган місцевого самоврядування встановлює тимчасові тарифи на комунальну послугу (що мають відхилення від економічно обґрунтованого рівня). Планується, що тимчасові тарифи на комунальні послуги для потреб бюджетних установ і інших споживачів (окрім населення) встановлюються на рівні не нижче за економічно обґрунтований. При цьому тимчасові тарифи для потреб інших споживачів (окрім населення) можуть бути встановлені на рівні не більше ніж у півтора разу вище за економічно обґрунтований рівень тарифу.

Документом передбачається, що тимчасовий тариф на комунальну послугу для потреб населення визначається множенням базового тарифу на коефіцієнт k і встановлюється протягом кварталу. Пропонується затвердити поквартальні коефіцієнти граничної зміни тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання і водовідведення для потреб населення (коефіцієнт k) з 1 липня 2013 р. - 1, з 1 жовтня 2013 р. - 1. Планується, що приведення тарифів на комунальні послуги для населення до економічно обґрунтованого рівня проводиться поквартально для кожного ліцензіата з можливим застосуванням на перехідному періоді перехресного субсидування по категоріях споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі.На кінець перехідного періоду економічно обґрунтований тариф повинен бути встановлений окремо для кожного ліцензіата без перехресного субсидування між категоріями споживачів.

Нагадаємо, президент України В.Янукович доручив прем'єр-міністру М.Азарову і Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг), до кінця березня 2013 року затвердити порядок встановлення тарифів на теплову енергію і послуги з централізованого водопостачання і водовідведення нижче за економічно обґрунтований рівень. Первинний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про встановлення тарифів у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення з відхиленням від економічно обґрунтованого рівня» передбачав поетапне підвищення тарифів на тепло- і водопостачання, а також водовідведення з приведенням їх до економічно обґрунтованого рівня до 1 січня 2015 року.