«Миколаївводоканал» відреставрував 106-річну камінну огорожу біля вежі
Дата: 26/05/2013
Тема: ГКП Николаевводоканал


З ініціативи директора підприємства Василя Тельпіса протягом квітня-травня відреставровано ровесницю водонапірної вежі В.Шухова – унікальну камінну огорожу біля неї. Крім того, 28 травня об 11.30 буде проведено висадку першої у світі алеї імені В.Шухова, в якій візьме участь В.Шухов-молодший – правнук всесвітньо відомого ученого.

Василь Тельпіс, який ревно захищає пам’ятки культури та архітектури, що перебувають на території підприємства, зауважив, що камінну огорожу разом із залізною огорожею так само, як і вежу, побудовано у 1907 році. З того часу вона ремонтувалася хіба що в 1945 році, коли постраждала від зруйнованої окупантами водонапірної башти. З того часу огорожа періодично фарбувалася, проте капітального ремонту проведено так і не було.

-  Розуміючи те, що рано чи пізно буде вирішено питання про капітальний ремонт водонапірної вежі, нами прийнято рішення відреставрувати огорожу. Ремонтно-будівельній групі підприємства, яку очолює В’ячеслав Чорнозуб, довелося спочатку повністю оновити паркан, а також залізну огорожу. Крім того, за підтримки КП «Зелене господарство» проведено планування території та, відповідно до першої черги робіт із озеленення, у вівторок ми спільно із Володимиром Шуховим висадимо алею на честь його прадіда, - додав В.Тельпіс.

-  Для нашого підприємства та міста загалом це – велика честь приймати таку делегацію, яка вже сьогодні зробила немало для відновлення імені видатного інженера. Сподіваємось, що Миколаїв зможе довести до логічного завершення та за підтримки меценатів відновити нашу водонапірну вежу, а на майбутнє – створити міський музей комунального господарства «під відкритим небом», - сказав директор.

Додамо, що з ініціативи МКП «Миколаївводоканал» Миколаїв відвідає делегація європейських вчених, які досліджують 106-літню водонапірну вежу В.Шухова в межах Інтернаціонального проекту «Інженерне мистецтво раннього модерну. Стратегії В.Г.Шухова у проектуванні легких металевих конструкцій».