Повірка

Лічильники

Лічильники води – засоби вимірювальної техніки, що призначаються для заміру, відображення та фіксування даних об’єму води, що проходить через вимірювальний перетворювач. 
Порядок оснащення лічильниками води ( як приладами комерційного, так і розподільного обліку) визначений Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
Згідно п.8 статті 4 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» власники будівель та власники окремих приміщень у будівлях зобов’язані забезпечити оснащення належних їм приміщень лічильниками води ( вузлами розподільного обліку ) у термін до 2 серпня 2020 року.
Оснащення окремих приміщень у будівлях лічильниками води не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та погодження різних інстанцій.
Встановлення приладів розподільного обліку допоможе кожному абоненту контролювати споживання води, платити за фактично спожиті обсяги та заощаджувати сімейний бюджет.

Вузли комерційного обліку.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» також передбачено у термін до 2 серпня 2019 року забезпечити 100% комерційний облік споживання води. Оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що вже приєднані до водопровідних мереж, зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж – МКП «Миколаївводоканал». Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку, вирішення спірних питань з власниками будівель, а також фінансування витрат на встановлення вузлів обліку визначений статтею 3 Закону.

Порядок дій по повірці та опломбуванню лічильника для юридичних осіб.

  1. Для пломбування лічильника води Ви повинні звернутися до МКП"Миколаївводоканал”(2 поверх Відділ обслуговуваня юридичних осіб) для написання заяви на пломбування лічильника. 
  2. Після надання заяви, представник МКП “Миколаївводоканал” зателефонує та узгодить дату і зручний для Вас час для отримання послуги.

Для проведення періодичної повірки лічильників води Ви повинні звернутися в МКП “Миколаївводоканал» (2 поверх Відділ обслуговуваня юридичних осіб) для написання заяви на розпломбування лічильника.

Розпломбування лічильника води проводиться лише представником МКП “Миколаївводоканал”!

Після розпломбування повірку лічильника  Ви можете провести в будь-якій  сертифікованій лабораторії. Після повірки лічильника сторонньою організацією та визнанням його придатним Вам обов`язково необхідно звернутись до МКП “Миколаївводоканал”(2 поверх Відділ обслуговуваня юридичних осіб) та замовити послугу пломбування.

Повірка лічильників води

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", засіб обліку холодної води підлягає періодичній повірці. Періодична повірка лічильників води здійснюється згідно з міжповірочним інтервалом, зазначеним у технічному паспорті на цей засіб, але не менш як один раз на чотири роки.

У багатьох людей повірка лічильників води викликає не лише подив, а й невдоволення. Але слід зазначити - повірка лічильників води є обов'язковою.

Навіщо потрібна повірка лічильників води?

Будь-які прилади небездоганні, але точність показань не повинна перевищувати допустимих похибок.

З часом лічильники можуть ставати менш точними. Цьому сприяють сторонні елементи у воді, та й термін служби водомірів не вічний. Тому повірка лічильників води цілком обґрунтована дія.

Коли виконується повірка лічильників води?

Після закінчення міжповірочного інтервалу та настання терміну повірки МКП «Миколаївводоканал» надсилає повідомлення про необхідність проведення чергової повірки лічильників води.

Також повірка лічильників води буває позаплановою. У випадку, якщо ви сумніваєтеся в правильності показань, можете самостійно написати заяву на повірку лічильників.