Дощі - загроза для каналізації

Дощі – загроза для каналізації

В першу чергу потрібно розуміти тип каналізаційної системи, яка існує в нашому місті. Вона може бути господарсько-побутова або зливова. Перша призначена для прийому і відведення побутових стоків. Зливова каналізація служить для відводу стічних вод, які утворилися внаслідок атмосферних опадів. Каналізаційна система буває:
 –  роздільною, коли дощові потоки виводяться окремо від господарських стоків (така система притаманна нашому місту);
 – загальносплавною, в якій господарські, побутові та дощові води відводяться разом.

Здавалося б, раз в Миколаєві дощові потоки відводяться окремо від побутових стоків, то ніякої загрози для міської каналізації зливи не несуть. Але це не так. При сильній зливі дощові води у великій кількості потрапляють до каналізації через відкриті люки, ґрунт і недосконалу зливову каналізацію. У нашому місті система каналізації настільки стара і зношена, що більшість залізобетонних труб проходять під землею без верхнього зводу, маючи тільки жолоб для стоку в нижній частині. У стандартному режимі труба працює на 50%, а в іншій частині труби над стоками відбувається газова корозія, яка «з'їдає» труби зсередини.

Що відбувається, коли у місті злива? У цьому випадку кількість стоків збільшується вдвічі і труба працює на 100%. Відбувається вилуговування верхньої частини труби, вона руйнується, частина ґрунту підмивається зсередини, в результаті чого може відбутися обвал ґрунту в трубу і вона забивається. Це становить найбільшу загрозу для міської каналізаційної системи.

МКП «Миколаївводоканал» розроблена програма оновлення каналізаційних мереж, зараз тривають роботи на аварійних мережах. Аварійних мереж у місті майже 33 кілометри і передбачити проблему дуже важко. Спеціалісти підприємства працюють щоденно, щоб не допускати аварійних ситуацій. Перепрошуємо жителів міста за тимчасові незручності, що пов’язані з ремонтними роботами.