Конференція трудового колективу

Вчора, 26 березня, відбулась конференція трудового колективу МКП «Миколаївводоканал» по виконанню умов колективного договору на якій заслухали доклад генерального директора підприємства Бориса Дуденко та звіт голови профспілкового комітету Сергія Мельниченко.

Розпочинаючи свою доповідь Борис Дуденко подякував колективу за сумлінну працю кожного дня протягом року: «Я дуже вдячний вам за самовідданість своїй роботі. Не всі проблеми вирішені, але ми працюємо, щоб створити максимально комфортні умови як для наших абонентів так і для працівників підприємства. За 2018 рік план реалізації послуг централізованого водопостачання виконаний на 94,5%, централізованого водовідведення – на 92,8%. Відповідно план доходів від реалізації послуг водопостачання та водовідведення за 2018 рік виконано на 91,2%. У порівнянні з попереднім роком зросла собівартість 1 м. куб. води на 17%, стоків – на 16,9%. Зростання собівартості послуг пояснюється зростанням тарифів на енергоносії, цін на матеріали, вартості послуг сторонніх організацій, збільшенням ставок податків і зборів, рівня мінімальної заробітної плати, виплатою премії, збільшенням розміру оздоровчих, виплатою індексації заробітної плати. Середній тариф на електроенергію в 2018 році збільшився в порівнянні з 2017 роком на 25,79 коп за 1 кВт * год або на 13,9%, ціна 1 т хлору виросла на 13872,72 грн. або на 50,6%, ціна 1 л бензину – на 2,36 грн. або на 11,25%.

Серед досягнень у 2018 році за рахунок кредитних коштів, наданих ЄІБ, на оплату контрактів, укладених в рамках реалізації Проекту, спрямовано 1,4 млн євро.  В подальшому за рахунок грантових та залишку кредитних коштів ЄІБ планується фінансування таких компонентів проекту: модернізація насосних станцій водопроводу, реконструкція очисних споруд води, реконструкція насосних станцій каналізації, реконструкція очисних споруд каналізації.

Протягом 2018 року на підприємстві було дотримано всі умови колективного договору, Положення про оплату праці та інших положень, включених до Колдоговору. З метою забезпечення необхідних умов праці – попередження нещасних випадків і професійних захворювань, підтримки і відновлення працездатності працівників, згідно з Законом України «Про охорону праці» встановлено обов'язкові відрахування в розмірі не менше 0.5% від фонду оплати праці. Зазначені кошти витрачені на проведення медичних оглядів, придбання медикаментів, придбання спецодягу, взуття, засобів індивідуального захисту, підвищення кваліфікації фахівців підприємства.

Для поліпшення гігієни праці та виробничого середовища були придбані бойлери, кондиціонери і електричні конвектори.»

Підводячи підсумок всього сказаного вище Борис Дуденко наголосив на важливості дотримання законодавства України у роботі підприємства. МКП «Миколаївводоканал» як соціально орієнтоване підприємство і надалі проводитиме заходи з покращення умов праці співробітників та поліпшення якості послуг.

Голова профспілки підприємства Сергій Мельниченко у свої доповіді звітував про роботу профспілкової організації, за кошти якої організовано відвідування театрів, поїздки вихідного дня, спортивні заходи для працівників, виділення матеріальної допомоги на лікування.

Загалом роботу профспілки співробітники оцінили як задовільну. До присутніх також звернулась голова обласної профспілки працівників житлово-комунального господарства Світлана Начинова, яка відзначила плідну роботу працівників підприємства, та зауважила, що МКП «Миколаївводоканал» одне з небагатьох підприємств галузі дотримуються всі норми законодавства та яке орієнтоване на покращення  добробуту своїх працівників. Співробітники вчасно отримують заробітну плату і керівництво розуміє, що найбільш цінних ресурс це люди.