Міжнародний день води

МКП «Миколаївводоканал» – підприємство, яке вже більше 100 років забезпечує мешканців міста Миколаєва питною водою. На підприємстві працює 1398 співробітників для забезпечення комфорту містян. Ми хочемо розповісти Вам про наше підприємство та людей, завдяки яким ви щодня відкриваючи вдома кран користуєтесь водою.

До Всесвітнього дня води ми започатковуємо цикл публікацій про структурні підрозділи підприємства та людей, які гідно виконують покладені на них обов’язки – «Закохані у воду».

Починаємо ми свою розповідь з цеху водоводу «Дніпро – Миколаїв» у складі 80 працівників під керівництвом Горішнього Олександра Григоровича.

Водовід «Дніпро – Миколаїв» це складний технологічний комплекс, який включає в себе водозабір на річці Дніпро біля села Микільське Білозерського району Херсонської області. На водозаборі вода проходить через систему решіток, які затримують планктон та водорості. Далі по двом самоплинним колекторам діаметром 1800 мм. вода потрапляє до двох резервуарів об’ємом 5000 м3, які здатні забезпечити місто на 40 хв водою у випадку аварії.  Насосними станціями вода перекачується двома трубопроводами діаметром 1400 мм.  до очисних споруд води. Окремо на балансі водоводу обліковується комплекс «Інспекторська дорога», яка є важливим об’єктом критичної інфраструктури. Співробітниками цеху водоводу «Дніпро – Миколаїв» постійно проводиться огляд 73 км. водоводу. В разі виникнення аварійних ситуацій по цій дорозі може проїхати ремонтна техніка, що дозволить оперативно усунути проблему.

Співробітники водоводу відповідають за безперебійну та економну подачу води у місто Миколаїв, а також стежать за її очищенням, обробкою та подачею споживачам відповідно до державних стандартів.ГорішнійВодозабірВодозабір2