Монетизація субсидій

Що важливо знати про монетизацію субсидій

27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1176 « Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», якою запроваджено надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення субсидій у сплаті житлово – комунальних послуг залишаються незмінними. Змінюється алгоритм їх виплати.

За вимогами  цієї  постанови в Україні  працюють два механізми надання житлових  субсидій, які передбачають перерахування  коштів у безготівковій  формі  на  рахунок  для  виплат житлових субсидій в АТ «Ощадбанк», так і виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидій.

  • Безготівкова форма:

Відповідно до вищевказаної постанови уповноваженим банком, який забезпечуватиме безготівкове банківське обслуговування реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі визначено ПАТ «Державний ощадний банк України».

З 1 січня 2019 року в монетизації беруть участь ті сім’ї, які звернулись за отриманням субсидій вперше. Субсидія від держави надходить на персональний обліковий запис в Ощадбанку, який відкривається на кожного отримувача субсидії управлінням праці та соціального захисту населення.

Банк розраховується за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформує СМС – повідомленням громадян про те, скільки їм залишилось сплатити за послуги. Субсидіанти повинні доплатити різницю між розміром субсидії, яка  надійшла до комунального підприємства з облікового рахунку банку  та фактичним нарахуванням за спожиті послуги.

Зекономлені субсидії споживач може отримати після завершення опалювального сезону. За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунку для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлових субсидій.

Ті, хто не мають карткових рахунків в АТ «Ощадбанк» будуть отримувати кошти через Укрпошту або систему переказів «Швидка копійка» Ощадбанку і мають самостійно та своєчасно оплачувати спожиті послуги. Наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

  • Готівкові кошти:

Громадянам, які звернулись за  призначенням субсидій  до 31грудня  2018 року, а також тим, що звернулися  після  1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначалась з 2018 року, виплата житлових субсидій здійснюється:

а) особам, які  одержують  пенсії – через Пенсійний фонд держави шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через АТ «Укрпошта»,

б) особам, які не одержують пенсію –  через АТ «Ощадбанк» шляхом грошових переказів через платіжну систему «Швидка копійка» або зарахуванням на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Звертаємо увагу, що розміри нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг змінені.

Для користування послугами водопостачання та водовідведення 4 куб.м. замінено на 3,6 куб.м. на одну особу на місяць (за відсутністю централізованого гарячого водопостачання). Монетизація