Що таке тариф і чому необхідно платити

Що таке тариф і чому необхідно платити?

Жителі міст України користуються житлово – комунальними послугами, це опалення, газопостачання, водопостачання та водовідведення та інші і безумовно всі знають, що оплата проводиться згідно тарифа. А що таке тариф і що до нього включено?

Тариф – система ставок оплати за виробничі і невиробничі послуги, які надаються населенню, компаніям, організаціям, установам. Для кожної сфери господарювання складові тарифу різняться. Основними складовими тарифу МКП «Миколаївводоканал» – електроенергія, витрати на оплату праці, матеріали для виконання ремонтних робіт, реагенти, інвестиційна програма.

За все перераховане вище підприємство має сплачувати кошти електропостачальній компанії – за спожиту електроенергію, працівникам – заробітну плату. Зупинимось детальніше на цих пунктах.

В місяць підприємство використовує 6,5 млн. кВт електроенергії, яка забезпечує транспортування води від річки Дніпро до вашого крану. Від водозабору до очисних споруд водопроводу вода долає відстань більше 73 кілометрів. Також по місту працюють насосні станції, які дають можливість використовувати воду у багатоповерхових будинках. Існує певна незручність в роботі таких насосів оскільки більша їх частина вже застаріла і потребує заміни на енергоефективне, сучасне обладнання.

Заробітна плата. На МКП «Миколаївводоканал» працює 1300 співробітників.  Кожен з 1300 робітників має свою функцію у великому механізмі підприємства. Багато виконуваних робіт є небезпечними для життя та виконуються у складних умовах. Виконуючи свою роботу, щоб ви могли відкривши кран отримати воду щодня люди ризикують своїм життям. Чи мають вони право на оплату?

Матеріали та реагенти. Окрім води, яка має пройти процес очистки перед потраплянням до споживача очистки потребують і стічні води, які випускаються у Дніпро – Бузький Лиман. Як для очистки води так і для очистки стоків використовуються реагенти, за які ми повинні заплатити.

Матеріали – все те, що використовується при виконанні ремонтів мереж, техніки, необхідне для ведення адміністративно – господарської діяльності.

Окремо варто зупинитись на інвестиційній програмі, яка також закладена в тариф. Саме від її виконання залежить подальша робота мереж та обладнання. Виконання заходів інвестиційної програми дозволило б виконувати роботи в плановому, а не аварійному режимі, оновлювати автопарк, оскільки без спеціалізованої техніки виконання робіт неможливе, оновлювати мережі та насосне обладнання, виконувати поточний ремонт адміністративної будівлі та інших приміщень.

Станом на 01.04.2019 сума дебіторської заборгованості з оплати спожитих послуг з водопостачання та водовідведення складає 94 215 524,04 грн.

В цій сумі і оплата спожитої електроенергії, і заробітна плата, і заміна аварійних мереж у плановому режимі.

Ремонтні роботи, особливо масштабні, такі як ремонт чи заміна колекторів, заміна труб водопроводу можуть спричиняти певні транспортні незручності через перекриття дороги чи руйнування асфальто-бетонного покриття,

але, варто згадати аварію по вул. Лєскова. Що б обрали мешканці ремонт чи руйнування власних домівок внаслідок аварії?

Більшість водоканалів зараз опинились у дуже скрутному становищі через Закон України «Про ринок електричної енергії», відсутності компенсування від держави за різницю в тарифах, несвоєчасність затвердження нових тарифів. Щодня керівництво стоїть перед складним вибором за платити у першу чергу: не буде оплати за електроенергію – стануть насоси, місто лишиться без води, заробітну плату – у разі не виплати і звільнень працівників, хто виконуватиме ремонт та обслуговування мереж, реагенти, матеріали, техніка?

МКП «Миколаївводоканал» вкотре звертається до споживачів з проханням бути відповідальними та вчасно сплачувати за спожиті послуги. Своєчасно оплата гарантія якості.