Співпраця з Європейським інвестиційним банком

Проект: «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» (далі – Проект) реалізується згідно із Законом України «Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком» («Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв») від 20.06.2012 №4987-VІ.
 
З метою надання технічної допомоги МКП «Миколаївводоканал» щодо впровадження Проекту, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) забезпечив за власний рахунок роботу іноземних експертів у формі Групи Технічної Підтримки (ГТП) для Групи управління проектом (ГУП) МКП «Миколаївводоканал».
 

Сума кредитних коштів ЄІБ становить 15,54 млн. євро.

Сума грантових коштів фонду Е5Р становить 5,1 млн. євро.

Фактичною датою початку реалізації Проекту можна вважати 29 грудня 2014 року, коли Україна отримала перший транш кредитних коштів від ЄІБ.
 
При підтримці Президента України, Віце-прем’єр міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пана Генадія Зубка та завдяки зусиллям Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича 19 жовтня 2018 року було підписано угоду щодо продовження строків кредитування в рамках інвестиційного проекту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» та Грантову угоду щодо надання 5,11 млн євро грантової допомоги з Фонду «Е5Р» (фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища).
 
Зазначені грантові кошти буде направлено на модернізацію та реконструкцію насосних станцій водопроводу та каналізації, що дозволить значною мірою підвищити енергоефективність підприємства і відповідно зменшити споживання електроенергії.
 
Проект є дуже важливим для модернізації інфраструктури водоканалу та підвищення її надійності, що в свою чергу буде мати позитивний вплив на якість послуг з водопостачання та водовідведення.
 
Підтримкою проекту Європейський Союз та міжнародне співтовариство демонструє зобов’язання щодо покращення доступності питної води та захисту навколишнє середовище на користь громадян України.
 
Впровадження нових систем забезпечить дотримання вимог національного та міжнародного законодавства щодо охорони довкілля та здоров’я населення, надасть можливість покращити якості послуг з водопостачання та водовідведення для населення.
 
Інвестиційний проект – не тільки і не стільки є модернізацією об’єктів інфраструктури МКП «Миколаївводоканал», як підприємства, але це ще і впровадження нових технологій. Перші результати проекту можна побачити вже зараз на очисних спорудах каналізації, де було проведено реконструкцію блоку механічного очищення стоків (приймальної камери, будівлі решіток та піскоуловлювачів).
 
Також зараз в рамках інвестиційного проекту відбувається реконструкція каналізаційних колекторів по вулицях Адмірала Макарова та Кузнецька, готується реконструкція каналізаційного колектору по вул. Мала Морська.
 
Після отримання дозволу з боку Європейського інвестиційного банку МКП «Миколаївводоканал» розпочне проведення тендерних процедур щодо модернізації та реконструкції очисних споруд водопроводу, подальшу реконструкцію очисних споруд каналізації, модернізацію насосних станцій водопроводу 1-го та 2-го підйомів, секторизацію системи водопостачання міста в пілотній зоні, та модернізацію 4-х каналізаційних насосних станцій.