Унітаз не смітник!

В середньому за день бригади МКП «Миколаївводоканал» усувають 34 закупорки на каналізаційних мережах Миколаєва.  Люди масово використовують унітаз замість смітника. Потрапляння сторонніх предметів до каналізації  призводить до засмічення каналізаційних мереж, закупорювань труб і до виникнення аварійних ситуацій з витоком стічних вод на поверхню.

Що ж стає причиною закупорок та як наслідок витоків стічних вод?

Ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, залишки їжі.  Влітку люди масово викидають кісточки від вишні, черешні, шкірки кавунів та динь. Окрім незручностей для жителів міста такі предмети створюють проблеми для обладнання підприємства. Тверді рештки їжі, що потрапляють до каналізації рухаються по колекторам до очисних споруд каналізації і стають причиною пошкоджень решіток, які повинні затримувати великогабаритні відходи. У каналізації можна знайти і досить несподівані речі – від мертвих тварин у каналізаційній мережі до паливних баків у каналізаційних колодязях.

Фахівці поділяють зісмічення каналізаційних труб на кілька різновидів:

біологічне – залишки їжі, наростання жиру і мулу всередині труб;

будівельне – цементні, гіпсові та інші залишки;

побутове – ганчірки, папір та інше побутове сміття;

закупорки, що утворилася в результаті пошкодження труби.

Найчастіше причиною закупорки труб стають побутові та біологічні відходи.

Що категорично заборонено викидати в каналізацію:

1. Залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо. Окремо варто виділити консервацію, яка жодним чином не повинна викидатись в унітаз.

2. Засоби особистої гігієни, підгузки.

3. Чайну та кавову заварку.

4. Ганчірки, мочалки, губки для миття посуду.

5. Поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів.

6. Жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо.

7. Використаний наповнювач від котячого туалету.

8. Мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо.

9. Предмети з пластику, скла, металу.

10. Будівельне сміття.

Що найчастіше стає причиною закупорок каналізаційних труб:

  • вологі серветки. Вони зроблені не з паперу, а з пластику, який не розчиняється і створює великі непрохідні скупчення.
  • Рис і макарони. Ці продукти мають властивість сильно розбухати.
  • Яєчна шкаралупа. Дрібні шматочки шкаралупи склеюються з іншими, утворюючи кластери великих розмірів, які стають більшими і в кінці неминуче призводять до закупорки. Так само і борошно.
  • Волосся. Це головна і найпоширеніша причина засмічення труб у ванній. Навіть у своїй квартирі ви можете часто стикатись із засміченням стоків у ванній кімнаті.
  • Засоби контрацепції, жіночі та дитячі засоби гігієни. Вони можуть розтягуватися і чіплятися до стінок труби, закриваючи просвіт. Засоби гігієни та дитячі підгузки створені для поглинання вологи. У каналізації вони сильно розбухають й утворюють великі пробки.
  • Залишки сигарет. Фільтри сигарет – синтетичні, вони розбухають і, що ще гірше, не розкладаються. Містять різні шкідливі речовини, такі як смоли і нікотин, які легко потрапляють у воду і отруюють її.
  • Окрему небезпеку не лише для каналізації, а й для довкілля несуть ліки. З проблемою потрапляння лікарських препаратів у водойми боряться у багатьох розвинених країнах. Ліки шкодять активному мулу, який використовується для очищення стічних вод, але і він не може впоратись із складовими лікарських засобів. Потрапляючи у водоймища ліки стають причиною загибелі флори і фауни навколишнього середовища.

Будьте відповідальними у користуванні каналізацією і привчайте до цього своїх дітей!

МукаЛіки

НаповнювачЧайЦигаркиВолоссяМакарони